Są czcionki o których świat powinien zapomnieć, a mimo to niektórzy nadal je z dumą i zadowoleniem stosują. Możliwe, że jest to całkiem nieświadome. Przed zastosowaniem danej czcionki polecam określenie z czym kojarzy nam się dany font.


algerian

Czcionka, którą zapisane są frazy na bicepsie każdego meksykanina wracającego z więzienia. Chyba nie wróciliście z więzienia, więc nie macie powodu aby jej używać.

brush

Niektórzy chcą pokazać jak artystyczną duszę mają i używają Brush Script. Wtedy wiem, że ich artystyczna dusza umarła gdy patrzyła na monitor. A tak całkiem serio, jak można używać czegoś tak nieczytelnego, przecież stosujesz czcionki po to, aby komuś przyjemniej się czytało.

comic

Jeżeli używasz tej czcionki, a nie jesteś przedszkolanką, dla twojego dobra radzę usunąć ją z systemu. Nie wiem po co ktoś ją wymyślił. Wstyd tego tworu używać, nieważne gdzie i w jakim kolorze.

courier

Czcionka za pomocą której staniesz się internetowym hipsterem, czyli masz internet w maszynie do pisania. Jakoś wygląda, ale mamy XXI wiek, więc i maszyny do pisania za nami… chyba że prądu braknie.

curlz

Karnawał! Samba! Impreza! Konfetti w powietrze! Ten font, wprowadzi trochę imprezowego bałaganu do twojego projektu. Nie ważne co za jego pomocą zapisałeś, ważne że jest zabawa. Zawijasy spowodują zawroty w głowie a w konsekwencji reakcje wymiotne. Tylko na końcu ktoś to będzie musiał posprzątać.

lobster

Hit darmówek. Chcesz darmowej czcionki retro? Jest jedyne rozwiązanie, Lobster! Jeżeli chcesz aby twój projekt się wyróżniał to na pewno nie powinieneś stosować tej czcionki. Fakt, jest dość porządnie zrobiony, ciekawy, darmowy, ale jest wszędzie, współczesny Comic Sans.

luicida

Efekt pisma odręcznego? Na pewno nie za pomocą tej czcionki. Używana najczęściej w zapisie “złotych myśli” nastolatek na blogspocie z jaskrawym kolorem w tle. Tak w ogóle, to nawet nie jest pismo odręczne. Widzieliście żeby ktoś tak pisał?

Papyrus

W podróży przez najgorsze czcionki internetu zaglądamy do starożytnego Egiptu i patrzymy na ściany piramid a tam… hieroglify. Nie, Egipcjanie nie używali tej czcionki i nie wiem dlaczego my mielibyśmy jej używać. Nie wiem nawet gdzie mogłaby zostać użyta.

ravie

Podobno miała oddawać energię tańca… ciekawe jakiego. Według mnie tak może podpisywać rastafarianin po dużej dawce zioła. Trudno ten twór jakoś skategoryzować. Reakcja jest podobna do Curlz, tylko tutaj nic nie widać przez dym ze skręta.

EdycjaPo publikacji zostałem uświadomiony (dzięki), że “font nie czcionka” . Dla zwykłego zjadacza chleba, a nim jestem, nie ma to różnicy, więc używam tych pojęć zamiennie.

Dodaj komentarz

All rights reserved Łukasz Święciak