Life

Nowy spot promujący Polskę. Dlaczego mi się podoba?

By 2 listopada 2014 Luty 1st, 2015 Brak komentarzy

Zdziwiłem się obserwując komentarze dotyczące nowego spotu, mającego promować Polskę za granicą. O dziwo, spodobał się, nikt nie drwił, nikt nie wyśmiewał. W końcu pokazywał to co nie wzbudzało kontrowersji lub politowania.


Jakby się tak zastanowić na tym co nas wyróżnia spośród innych krajów na świecie, to można wskazać na historię naszego kraju. Jest ciekawa, unikalna, co przy dobrej oprawie można wykorzystać na korzyść dla naszej promocji. Spot zaczerpnął też sporo z legend odnoszących się do miejsc w Polsce, a nawet stworzył nową – PGE Arena wyciągana z morza.

To właśnie legendy oraz nasza historia pozwalają nam się wyróżnić na tle innych krajów – ok, inne kraje też mają legendy – ale gdy nie chcemy wzbudzać negatywnych komentarzy w Polsce, idealnym posunięciem jest użycie naszej historii i legend, co do których kontrowersji nie ma.

Szczęście, że nie użyli w spocie motywów o możliwościach rozwoju w Polsce, miejscach pracy, innowacjach, inwestycjach, szerokich i dobrych drogach. Już widzę te komentarze.

Ciekawy jestem jedynie odbioru spotu za granicą.

Jak ktoś jeszcze nie widział naszej reklamy: Vimeo

Dodaj komentarz

All rights reserved Łukasz Święciak