Tech

Słuchawki sportowe – Sony MDR-AS200

Niedrogie, sportowe słuchawki od Sony znakomicie spełniają swoją rolę. Za taką cenę chyba nie jest źle.

Do tej pory zawzięcie używaniem standardowych słuchawek od mojego HTC, które do biegania się nie nadają. Ciągłe poprawianie ich aby nie wypadały z ucha potrafi wprowadzić człowieka w szał, nie mówiąc już o tym że przez ten gest osoby mijające cię podejrzewają że jesteś z FBI czy CIA.

Poszukując w miarę tasony przodnich słuchawek postanowiłem ominąć sklepy internetowe i udać się do zwykłej sieciówki. I tak po zapoznaniu się z dostępnymi produktami pozostało wybrać pomiędzy Pioneer SE-E511 a bohaterkami wpisu. Zanim opiszę słuchawki od Sony, choć trochę przedstawię te pierwsze, które również brałem pod uwagę w pierwszym momencie zakupu. Różnicą dostrzegalną jest budowa. Pioneer posiada klasyczne klipsy zakładane za ucho powstrzymujące słuchawki od wypadania, które asekurują słuchawki tylko od góry.  Producent oferuje słuchawki w 4 wersjach kolorystycznych: czarnym, białym, czerwonym, niebieskim. Do wyglądu nie można się doczepić, wyglądają na dobrze zaprojektowane.

Dlaczego wybrałem Sony?

Dość ciekawa budowa słuchawek zwróciła moją uwagę – klipsy podpierające słuchawki otaczają ucho za sprawą zamkniętej konstrukcji. Dzięki temu słuchawki nie mają prawa się ruszyć podczas biegania czy uprawiania innego sporu. Wbrew pozorom rozwiązanie okazuje się bardzo wygodne. Po pierwszych 5 minutach biegu zapominamy, że mamy je ze sobą. Pomocna jest możliwość dostosowania rozmiaru klipsu do ucha poprzez wsunięcie / wysunięcie gumowej części z plastikowej obudowy słuchawek.

Budowa oraz użyte materiały sprawiają wrażenie wytrzymałych, mimo że jest to guma – wykorzystana do budowy klipsów oraz plastik użyty do budowy samych słuchawek.

IMG_7736

W przypadku jakości dźwięku to również nie jest źle jak na takie słuchawki. Jeżeli ktoś oczekuje jakości rodem ze słuchawek typowo muzycznych to się przeliczy. W niektórych utworach zauważyłem niedobory basu, ale jak wspomniałem wcześniej – nie wymagajmy zbyt wiele.

Dla lubiących cyferki:

  • pasmo przenoszenia 17 — 22 000 Hz.
  • czułość 104 dB/mW
  • impedancja (omów)16 Ω przy 1 kHz.

Cieszy również, że Sony zadbało również o takie szczegóły jak pozłacana wtyczka mini-Jack, klips do przypinania długiego kabla (1,2 m) do ubrania, a nawet malutki łącznik pozwalający zespolić ze sobą najczęściej plątające sięsony tyl kable naszych słuchawek.

Producent zadbał również o to aby słuchawki były odporne na zachlapania, ale to chyba norma przy słuchawkach sportowych. Nie będzie wymówki do zakończenia treningu w stylu “bo słuchawki mi się zamoczą”.

W moim przypadku zakup się udał i szczerze mogę polecić. Słuchawki są bardzo wygodne w użytkowaniu, a to chyba najważniejsze podczas uprawiania sportu.

Nowość! – Wyróżnione plusy zamieszczam poniżej.

Dodaj komentarz

All rights reserved Łukasz Święciak