Produkty

The Everyday Messenger – torba nie tylko dla profesjonalisty.

By 6 listopada 2015 Grudzień 14th, 2017 Brak komentarzy

Kreatywna wyprawa? Więc gdzie pomieścić laptopa, lustrzankę, obiektywy, dokumenty, drugie śniadanie?

Jakiś czas temu zastąpiłem plecak, który służył mi codziennie na torbę. Pozwoliło to wygodniej przenosić laptopa, dokumenty i inne szpargały na uczelnie. Zdarza się, że jest potrzebne coś więcej oprócz laptopa – sesja w plenerze i wtedy wypada zabrać lustrzankę, a jeżeli mam bawić się w web designera na wyjeździe do zabawek dołącza również tablet graficzny. Wtedy moja zwykła torba nie staje na wysokości zadania.

Ciężko upchać taką ilość zabawek w zwykłej torbie, dlatego po przeszukaniu internetu chciałby zaprezentować wam super rozwiązanie dla kreatywnie mobilnych projektantów wszelkiej maści.

Nową torbę znalazłem na kickstarterze, czyli serwisie crowdfungingowym, zebrała ona prawie 5 milionów dolarów. Mimo dość dużego zalewu słabych projektów, chcących wyciągnąć z nas pieniądze a potem zniknąć, można czasami znaleźć ciekawe rozwiązania, za którymi stoją ambitni twórcy.

Takim rozwiązaniem jest The Everyday Messenger. Oczy was nie mylą, to torba, niezwykła torba zaprojektowana aby mogła służyć codziennie.

Twórcy zauważyli, że każdy kto profesjonalnie lub półprofesjonalnie zajmuje się fotografią jest obwieszony przynajmniej dwiema torbami od aparatów lub obiektywów i innych akcesoriów fotografa. Jeżeli dodamy do tego statyw to robi się nieprzyjemnie, a nawet niepraktycznie. Dodajmy do tego przykrą wartość estetyczną toreb jak i samego fotografa obwieszonymi jego zabawkami plątającego się na każdej większej imprezie. W dzisiejszych czasach nie wypada, a tym bardziej wygląda nieprofesjonalnie.

Projektanci korzystając z własnych jak i zebranych doświadczeń, wywnioskowali że przeciętnie fotograf potrzebuje 3, góra 4 obiektywów, stąd bez problemu taka ich liczba mieści się w Everyday Messengerze, nie wspominając o body lustrzanki. Dodatkowo zadbano o odpowiednie uchwyty dla statywu, jaki i dla złożonej już lustrzanki, dzięki którym będziemy mogli strzelać zdjęcia jak prawdziwy łowca z amerykańskich westernów. Aby udźwignąć całe nasz dobytek twórcy zadbali również o wytrzymały i wygodny uchwyt, który nie pozwoli zgubić naszego nietaniego sprzętu.bs-24bs-021

Jeżeli mówimy już o bezpieczeństwie naszego ekwipunku to warto wspomnieć o wodoodporności torby oraz łatwości  w czyszczeniu jej po terenowych przeprawach.

Studio Peakdesign od samego początku chciało stworzyć torbę, która będzie służyła codziennie nie koniecznie profesjonalistom i nie koniecznie, gdy mamy w niej zapakowany aparat. Dlatego jest miejsce na dokumenty, laptopa, tablet, a nawet i drugie śniadanie. Twórcy zastosowali wyjmowane przegródki, które w klasycznych torbach fotograficznych są montowane na stałe. O codziennym użyciu świadczy również dbałość o wygląd torby, stąd wysokiej jakości materiał zastosowany do stworzenia torby oraz możliwość wyboru przy zakupie dwóch kolorów: brązowego lub grafitowego.

bs-21Wizualna atrakcyjność produktu oferowanego przez PeakDesign stoi na bardzo wysokim poziomie i z pewnością będzie pasowała do większość casualowych stylizacji, a w grafitowej wersji może w niektórych przypadkach pasować również do bardziej formalnych spotkań biznesowych.

Jedyną odstraszającą kwestią jest cena: $249.95 (na moment pisania tekstu to 975 zł). Bardzo droga inwestycja, ale biorąc pod uwagę innowacyjność, uniwersalność zastosowania torby jak i względy estetyczne to postrzeganie ceny zależy od punku siedzenia. Wy już wiecie, że idealne rozwiązania istnieją, a ta torba jest jednym z nich.

Źródło/sklep: Peak Design – The Everyday Messenger

Strona kickstarter: Kickstarter The Everyday Messenger

Zdjęcia: Peak Design

Dodaj komentarz

All rights reserved Łukasz Święciak