Tech

Wacom Bamboo Spark – jak notatki mogą polecieć w chmurę

By 19 listopada 2015 Brak komentarzy

Jak połączyć klasyczny papierowy notatnik z chmurą? Wacom przedstawił Bamboo Spark, urządzenie które zapisze nasze wypociny z wykładów lub innych spotkań do chmury w kilka sekund.

Czwarty rok studiów w trakcie, prawie cztery lata męczę się z taszczeniem laptopa na wykłady. Jeżeli chodzi wyszukiwanie materiałów, artykułów jest ok,  coś zapisać jeszcze daje radę – aż tu nagle na tablicy pojawia się wykres, wtedy koniec – poległem. Bez kombinacji się nie obędzie, a i tak w końcu wyjmę zeszyt.

Wacom przedstawia rozwiązanie problemu notatek, których przeznaczeniem jest użycie elektroniczne lub dzielenie się w sieci. Wacom Bamboo Spark jest urządzeniem, które zapisuje ruchy długopisu na klasycznym papierowym notatniku. Macie dwa w jednym: zapełniamy notatnik oraz chmurę. Po zakończeniu strony naciskcie przycisk, który wrzuca wasze notatki do chmury, tam możcie je pogrupować i, co najważniejsze, udostępnić. Dzięki Spark nie ma mowy o trudności z rysowaniem wykresów, szkiców czy nawet dziwnych rysunków gdy wykład jest nudny.

Oczywiście urządzenie wymaga ładowania baterii, a w zależności potencjału naszego notowania będziecie również zmuszeni do uzupełnienia kartek notatnika. W tym przypadku świetnie spisze się zwykły 50 kartkowy notatnik w formacie B5.

Z kwestii technicznych, warte uwagi jest wsparcie oferowane dla urządzeń z Androidem czy iOS, wystarczy instalacja odpowiedniej aplikacji dedykowanej dla systemu w waszym urządzeniu mobilnym. Nie musicie być uwiązani tylko i wyłącznie do “jabłuszka” aby sprawdzić jakie korzyści oferuje to urządzenie.

Na Bamboo Spark mogę spojrzeć z perspektywy osoby, która zajmuje się grafiką. Gdyby nie niska rozdzielczość notatek wskazywana przez recenzentów byłoby to świetne narzędzie do wykonywania szkiców. Niestety zanim szkic przystosujemy do użytku graficznego, prawdopodobnie szybciej narysujemy go od początku używając tabletu graficznego.

Jeżeli jesteście częstym bywalcem na spotkaniach biznesowych, konferencjach, prezentacjach powinniście się tym urządzeniem zainteresować. Dla studentów Spark również jest świetnym rozwiązaniem, o ile w ogóle notujecie na wykładach oraz jeżeli 700 zł nie zniszczy waszego studenckiego budżetu.

fb

Dodaj komentarz

All rights reserved Łukasz Święciak