DesignProdukty

Zegarki MVMT – klasyka, styl i minimalizm w rozsądnej cenie

By 29 listopada 2015 Grudzień 14th, 2017 One Comment

Czy można stworzyć wysoko jakościowy produkt i oferować go w niskiej cenie? Można, to pokazuje MVMT przy projektowaniu i produkcji pięknych zegarków.

Pierwszy raz MVMT widziałem w fotografiach na pintereście, trochę więcej dowiedziałem się z postu Pawła Opydo na zombiesamurai.pl. Poszukiwałem zegarka idealnego, czyli takiego którego mógłbym nosić codziennie, ale również takiego, który pasowałby do bardziej wyjściowych stylizacji. Zegarki MVMT dobrze wpasowują się w moje gusta szczególnie te z początkowej serii, srebrne z białymi tarczami na skórzanym pasku.

O MVMT miałem pisać wcześniej, ale stwierdziłem że lepiej będzie, jeżeli poczekam aż taki zegarek wyląduje u mnie – w końcu wylądował, więc w końcu mogę się podzielić z wami wrażeniami.

dotarł, w czwartek, piękny i solidny. Nie mam już po co czekać na Mikołaja. ❤⌚ #jointhemvmt @mvmtwatches

Zdjęcie zamieszczone przez użytkownika Łukasz Święciak (@lukasz.swieciak)

Po pierwsze warta uwagi jest cena zegarka, ja skorzystałem z 15% obniżki, która spowodowała, że zapłaciłem za niego około 330 zł no i dodatkowo przy odbiorze zapłaciłem podatek. Koszt przesyłki pokrywa MVMT i firma zaznacza, że może ona potrwać do 20 dni, w moim przypadku trwała tylko 4. Oczekiwanie umilała mi możliwość śledzenia trasy przesyłki i określony przybliżony termin dostawy.

Jak na taki zegarek cena jest atrakcyjna, MVMT nie chce pakować pieniędzy w promocję. Firma korzysta z promowania swoich produktów w serwisach społecznościowych takich jak Facebook oraz Instagram, to pozwala ograniczyć znaczące koszty, które bezpośrednio mają wpływ na cenę zegarków.lookbook-4_1024x1024

Głównym plusem tych zegarków jest ich wygląd. Zawsze zastanawiało mnie: co sprawia że, niektórzy noszą zegarki wyglądające jak element chińskiego statku kosmicznego – wiadomo: kiepskie wykonanie, plastik, jaskrawe kolory i dużo guziczków, o których właściciel nie ma pojęcia jak działają. W przypadku MVMT jest zupełnie inaczej: prosty, piękny, minimalistyczny design, który poniekąd świadczy o uniwersalności zegarka.

MVMT oferując swoje zegarki robi mi poniekąd krzywdę – są tak dobre, że chce je wszystkie. Pewnie kiedyś kupię kolejny, jeżeli studencki budżet pozwoli albo skuszę się chociaż na pasek który odmieni moje obecne podręczne dzieło sztuki.

Aktualizacja, 23 października 2017:

Zegarek pojawił się Polsce jednak w wielu przypadkach do ceny doliczona jest ogromna marża. Jeżeli zależy wam ma niskiej cenie a czas oczekiwania nie jest tak bardzo istotny to stale polecam zakupy na oficjalnej stronie MVMT. Zegarek kosztuje tam 356 złotych. W porównaniu do polskich sklepów to o prawie 200 zł taniej. Jeżeli ten argument nie jest wystarczający to w przypadku polskich sklepów czasami do zakupów musicie doliczyć koszt przesyłki. W przypadku oficjalnego sklepu MVMT wysyłka jest darmowa.

Pamiętajcie że do ceny trzeba jeszcze doliczyć opłatę celną – w zależności od urzędu i kwalifikacji zakupu wysokość opłaty jest różny. W moim przypadku nie przekroczyła ona 100 zł – w sumie, nadal pozostajemy poniżej ceny polskich dystrybutorów.

 

 

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

All rights reserved Łukasz Święciak